Sculptra – indukcja kolagenu

Każdemu człowiekowi skóra starzeje się inaczej, niezależnie od wieku. Jedni już w wieku 20 lat muszą sięgać po kremy, a inni w wieku 30. Wraz z wiekiem skóra traci swoją jędrność i blask.

Sposób działania

SCULPTRA jest implantem zawierającym kwas L – polimlekowy w formie apirogennej zawiesiny powstającej ze zmieszania suchego, jałowego proszku z jałową wodą do wstrzyknięć. Zawiesina zawiera mikrocząsteczki kwasu L – polimlekowego. Kwas ten jest zgodnym biologicznie, ulegającym biodegradacji syntetycznym polimerem z rodziny alfa – hydroksykwasów.

Polimery kwasu mlekowego są od lat powszechnie stosowane do produkcji rozpuszczalnych nici chirurgicznych i zazwyczaj nie wykazują właściwości toksycznych nawet, gdy występują w organizmie w dużych ilościach.. SCULPTRA jest implantem wstrzykiwanym podskórnie lub głęboko śródskórnie.

Zastosowanie

Preparat SCULPTRA może być stosowany do powiększania objętości okolic skóry, szczególnie do korekcji zagłębień skóry, bruzd, zmarszczek, fałdów skórnych, blizn, poprawy wyglądu okolicy wokół oczu oraz przy objawach starzenia się skóry. Może być również stosowany do korekcji znacznych braków objętości skóry w przypadku zaniku tkanki tłuszczowej (lipoatrofii).

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku ostrej lub przewlekłej choroby skóry (zakażenie lub zapalenie) umiejscowionej blisko okolicy mającej zostać poddanej zabiegowi. Preparatu nie należy stosować u osób z nadwrażliwością na jakikolwiek ze składników.

Działania niepożądane

Po ukończeniu zabiegu należy co pewien czas przykładać kompresy z lodem lub lód zawinięty w czystą tkaninę, aby zmniejszyć obrzęk leczonego obszaru. Należy przy tym unikać bezpośredniego kontaktu lodu ze skórą. Kompresy można przykładać przez 5 minut, 2 do 5 razy dziennie, przez 1 do 3 dni lub do czasu, aż obrzęk całkowicie ustąpi.

Po każdym zabiegu leczony obszar należy dokładnie masować przez 5 minut, 5 razy dziennie przez 5 dni. Zapewnia to równomierne rozprowadzenie produktu, a co za tym idzie – naturalny wygląd po korekcji.

Aby zmniejszyć tarcie o skórę podczas masażu należy zastosować krem natłuszczający.

Jeżeli nie występują komplikacje, po upływie kilku godzin od zabiegu można nałożyć makijaż. Należy unikać nadmiernej ekspozycji leczonych obszarów na słońce lub promieniowanie UV do czasu ustąpienia ewentualnego obrzęku i zaczerwienienia po zabiegu.

Leczenie preparatem SCULPTRA wymaga wykonania serii zabiegów, zatem po zakończeniu każdego z nich pacjent powinien umówić się z lekarzem na kolejną wizytę po upływie 4 do 6 tygodni, lub w innym terminie wskazanym przez lekarza po to, aby mógł on ocenić postępy i/lub wykonać kolejny zabieg.

Podsumowanie

Należy uświadomić sobie, że większą objętość skóry, jaką można zaobserwować bezpośrednio po zabiegu, to w przeważającej mierze woda oraz obrzęk tkanki oraz, że efekt ten ustąpi w ciągu 1 tygodnia od zabiegu, a równocześnie rozpocznie się stymulacja produkcji kolagenu w organizmie. Lekarz powinien zapewnić pacjenta, że efekt leczenia narasta powoli i stopniowo, oraz że do osiągnięcia pożądanego rezultatu można być koniecznie wykonanie serii zabiegów (zazwyczaj 3) w odstępach czasu wynoszących nie mniej niż 4 tygodnie. W badaniu klinicznym stwierdzono, że przyrost grubości skóry mierzony od stanu wyjściowego utrzymuje się nawet 2 lata.

Produkt nie należy wstrzykiwać w obrębie czerwieni wargowej ani szyi.

Zdjęcia przez – i po zabiegu

Wiek 35+
35plus
Wiek 45+
45plus
Wiek 55+
55plus
Partnerzy

Partnerzy