Powiększanie ust

Korekcja kosmetyczna – tylko ze względów estetycznych mająca na celu wyrównanie ewentualnej asymetrii lub osiągnięcie efektu powiększenia ust, powiększenie ust możemy uzyskać poprzez podkreślenie zarysu wargi lub/i zwiększenie objętości czerwieni wargowej.

Korekcja ust starzejących się, a więc takich, które tracą ładny, zdrowy wygląd, są mniejsze i nie tak sprężyste jak kiedyś, granica między czerwienią wargową, a skórą rozmywa się, filtrum (rynienka podnosowa) spłaszcza się, kąciki opadają, a zmarszczki wokół ust, bruzdy nosowo-wargowe i wargowo-bródkowe stają się coraz bardziej wyraźne.

Powyższych procesów nie można zatrzymać, ale na pewno można je spowolnić, pozwalając pacjentkom cieszyć się pięknymi, bardziej pełnymi ustami, takimi jakimi były wcześniej.

Marzeniem każdej kobiety są kształtne i wydatne usta ale tylko niektóre panie mogą pochwalić się takim darem od natury. Wraz z rozwojem medycyny mamy więcej możliwości na poprawianie i modelowanie wybranych części twarzy, która jest przecież naszą wizytówką.
Jeśli z jakichś powodów nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu naszych ust możemy bez użycia korekcji chirurgicznej a jedynie za pomocą użytych przez lekarza preparatów podawanych w formie iniekcji uzyskać wymarzony efekt. Do zabiegów korygujących kształt lub mających na celu jedynie ich silne nawilżenie stosowany jest tradycyjnie kwas hialuronowy, występuje on w formie żelu, jest substancją pochodzenia naturalnego, występuje on w każdej komórce naszego organizmu.

Wskazania

  • dodanie jędrności
  • uniesienie opadających kącików
  • uwydatnienie płaskich ust
  • powiększenie czerwieni, obszaru ust
  • poprawa symetrii ust

 

Zabieg

Sam zabieg trwa około 20 minut, przeprowadzany jest po uprzednim znieczuleniu stomatologicznym lub  miejscowym preparatem w kremie Emla (ten etap trwa koło 1 godziny), jest częścią zabiegu a dzięki znieczuleniu ból odczuwany przy wstrzykiwaniu preparatu jest znacznie ograniczony. Po podaniu wypełniacza (kwasu hialuronowego) lekarz modeluje go w tkankach ust poprzez wykonanie masażu co gwarantuje brak grudek i nierówności.

Efekt

Podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów iniekcyjnych pojawić się mogą obrzęki i siniaki, należy przed zabiegiem odstawić leki przeciwzapalne (np. Aspirynę) i przygotować się na fakt że usta spuchną na, co jest jednak naturalną i spodziewaną reakcją skóry. Obrzęk oraz tkliwość może się utrzymywać od 2 do 7 dni (lecz często ustępuje już po 12 godzinach).Efekt utrzymuje się 6-12 m-cy,średnio 8 m-cy -jest to cecha osobnicza.

Zalecenia pozabiegowe

W dniu zabiegu należy unikać picia gorących napojów. Unikać należy sauny, solarium i intensywnego opalania się Po 2 tygodniach przewidywana jest wizyta kontrolna.

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • choroby autoimmunologiczne
  • aktywne infekcje w okolicy ust
  • silne alergie (też na kwas hialuronowy)
Partnerzy

Partnerzy