Owal twarzy, policzki

W miarę procesu starzenia zmienia się wygląd naszej twarzy. Skóra nie jest już taka jędrna jak przed laty – na skutek spadku produkcji kolagenu i elastyny, kontur twarzy ulega zmianie. Dochodzi do ubytków objętościowych, pojawiają się zmarszczki, przebarwienia, teleangiektazje, ogniska rogowacenia słonecznego.

Dochodzi to tak tzw. opadania skóry:

 • 30 r.ż.- opadanie skóry powiek górnych.
 • 40 r.ż.- wyraźnie zaznaczają się fałdy nosowo-wargowe,kości policzkowe nie są już tak wyraźnie podkreślone
 • 50 r.ż.- do powyższych dołącza się opadanie koniuszka nosa, linia żuchwy traci swój zarys, pojawiają się tzw. chomiki ( opadnięte części boczne policzków ), widoczne są poziome pasma opuszczonego mięśnia szerokiego szyi.

Zalecane metody leczenia:

 1. wypełniacze na bazie kw.hialuronowego
 2. zabiegi wolumetryczne(uzupełnianie objętości twarzy – VOLUMA, SUB Q Restylane)
 3. ujędrnianie falami radiowymi RFDiathermy
 4. mezoterapia
 5. fotoodmładzanie.

Zabieg poprawia nawilżenie tkanek i stymuluje produkcję własnego kolagenu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg Modelis jest przeprowadzany przez doświadczonego specjalistę i poprzedzony staranną analizą zmian symetrii i proporcji twarzy. Zabieg wykonuje się przy pomocy specjalistycznej, bardzo bezpiecznej dla tkanek miękkiej igły – kaniuli. Modelis podaje się przez jedno lub dwa wkłucia wzdłuż linii brody, żuchwy oraz policzków. Natychmiast po podaniu Modelisu skóra unosi się.

Jakich efektów można się spodziewać i kiedy je zauważę?

Efekty zabiegu Modelis

 • podniesienie owalu twarzy
 • przywrócenie młodego wyglądu bruzd nosowo-wargowych
 • uniesienie kącików ust,
 • ujędrnienie szyi

= Efekt liftingu + gładsza i rozświetlona skóra

Pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, pełen efekt ujawnia się stopniowo w ciągu miesiąca po zabiegu. Efekty utrzymują się od 12 do 24 miesięcy. Modelis to preparat na bazie kwasu hialuronowego wyprodukowany w Szwajcarii przez firmę Anteis. Ulega całkowitemu rozkładowi biologicznemu i pozwala uniknąć wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych.

Kiedy mogę wrócić do pracy?

Zaletą zabiegu Modelis jest całkowity brak okresu rekonwalescencji czyli wyłączenia z normalnej, codziennej aktywności. Zabieg Modelis stwarza nowe, niezwykłe możliwości dla niechirurgicznego i naturalnego odmładzania twarzy bez ryzyka powikłań.

Partnerzy

Partnerzy