Nici Aptos

Aptos to rewolucyjne techniki odmładzania, które nie wymagają nacięć na skórze, ani chirurgicznej ingerencji. Tuż po zabiegu przywracają twarzy młodsze rysy lub korygują niedoskonałości innych partii ciała. Zbudowane są z kaprolaktonu i  kwasu polimlekowego,który już zadebiutował w medycynie estetycznej jako Sculptra.

Za rewolucyjną techniką Aptos stoi ich twórca,  chirurg plastyczny Dr Marlen A. Sulamanidze. Zabieg ten w chirurgii plastycznej stosowany jest od prawie 20 lat i wciąż jest udoskonalany.

Aptos to produkt sprawdzony, a liczbę przeprowadzonych zabiegów liczy się w tysiącach. Coraz większą popularność zaczyna zdobywać w Polsce, gdzie jest wykonywany m.in. w gabinetach medycyny estetycznej wyłącznie przez certyfikowanych lekarzy Aptos.

Nici Aptos przeznaczone są zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy zaobserwowali na swoim ciele procesy starzenia jak np.opadanie tkanek,tzw .chomiki czy wiszący podbródek, utrata jędrności i gęstości skóry .

Najczęściej zabieg dotyczy takich części ciała jak: twarz,podbródek, szyja, dekolt, piersi, okolice kolan i wewnętrzna strona ud.

Jak to wygląda? Poprzez pojedyncze nakłucia, wprowadza się pod skórę bioabsorbowalne nici Aptos (wchłanialne przez organizm),posiadające specjalne wypusty,które mocując sie w skórze unosza ją i liftingują ,dodatkowo nici Aptos  stymulują tkankę włóknistą, tworząc szkielet podtrzymujący skórę, nadając przy tym pożądany wygląd.

Lifting trwa około dwóch godzin. Efekt następuje szybko i jest porównywalny z tym po zabiegach chirurgicznych. Okres gojenia trwa około dwóch tygodni do miesiąca, ale pacjent już po kilku dniach może wrócić do aktywnego życia.

Aptos wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a rezultaty utrzymują się nawet do dwóch lat.

Nici Aptos występują w kilku wersjach w zależności od oczekiwanych efektów i części ciała, do których są aplikowane. Jedne z nich służą do podciągania skóry, inne odpowiedzialne są za jej ujędrnianie. Podstawowymi odmianami są Aptos Excellence, Aptos Light Lift i Aptos Nano.
Te ostatnie występuja w dwóch wersjach jako Nano Spring i Nano Vitis,nie posiadaja zaczepów,ale doskonale poprawiaja jakość skóry przez pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny.

Po zabiegu:

W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady i przecieranie punktów wkłucia preparatem na bazie spirytusu. Przez kilka dni nie powinno się pić gorących napojów. Należy też ograniczyć aktywność mimiki twarzy oraz wysiłek fizyczny. Pacjent powinien unikać masażów i zabiegów rozgrzewających.

Zalety Aptos:

  • przywraca naturalny wygląd
  • nie wymaga narkozy
  • brak nacięć na skórze
  • nie powoduje zbędnego zwiększania objętości tkanek
  • nici wprowadzane są przez zaledwie 1-2 punkty wkłucia na 1 stronę.
  • krótki okres rekonwalescencji
  • materiały są wchłanialne po 6-12 m-cach i mają wysoki profil bezpieczeństwa\
  • minimalna ingerencja-wysoka skuteczność.
Partnerzy

Partnerzy