Mezoterapia

Mezoterapia – jest to metoda od wielu lat wykorzystywana w medycynie, została stworzona przez francuskiego lekarza Michaela Pistora przed pięćdziesięcioma laty, znalazła bardzo istotne miejsce wśród zabiegów medycyny estetycznej.

Jest podstawową terapią, zalecaną w odmładzaniu skóry, powoduje wzrost jej napięcia i elastyczności, odżywia ją, ujednolica koloryt. Innym ważnym wskazaniem jest wypadanie włosów i cellulit. Oprócz tego jest stosowana u młodszych osób jako profilaktyka przeciwstarzeniowa skóry.

Mezoterapia polega na wykonaniu szeregu bardzo płytkich iniekcji,przy użyciu indywidualnie dobieranych substancji tzw.koktajli (aminokwasy, mikroelementy, witaminy, oligoelementy, wyciągi roślinne,kwas hialuronowy i wiele innych).Po zabiegu może pojawić się lekki rumień, delikatny obrzęk, drobne wybroczynki, które to objawy utrzymują się do 3-5 dni.

mezoterapiaPojedynczy zabieg jest nie wystarczający do uzyskania pełnego efektu,zaleca się serię 4-5 zabiegów w odstępach tygodniowych, a potem raz na miesiąc. Zabieg mezoterapii może być wykonywany tylko przez lekarza .

Dla osób,które nie lubią iniekcji i chcą aby po zabiegu ich skóra od razu wyglądała dobrze polecamy mezoterapię bezigłową. Metoda godna polecenia dla tych, którzy źle znoszą ból, nawet tak niewielki.

Zabieg przeprowadza się przy pomocy urządzenia RF(fale radiowe), pozwala on równie skutecznie jak w przypadku mezoterapii tradycyjnej(lekarskiej) wtłoczyć substancje odżywcze do skóry i ją zregenerować.

 

Partnerzy

Partnerzy