Korekcja zmarszczek

Botoks – toksyna botulinowa – typ A

Substancja znana w medycynie od wielu lat; blokuje odwracalnie połączenia nerwowo-mięśniowe. Spełnia bardzo ważną rolę w leczeniu niektórych chorób w neurologii w okulistyce i urologii.

W medycynie estetycznej jest wykorzystywana do korekcji zmarszczek mimicznych twarzy i w leczeniu nadpotliwości.

Charakteryzuje się wysoką skutecznością, pierwsze efekty pojawiają się po 72h, a potem efekt jest widoczny po 10-14 dniach utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Działanie niepożądane występują bardzo rzadko i są odwracalne.

Botoks znalazł także zastosowanie w leczeniu migreny, zauważono związek między kosmetycznym zastosowaniem, a spadkiem ilości i intensywności napadów, a co za tym idzie wzrost jakości życia osób, które cierpiały na tą chorobę.

Kwas hialuronowy – jest najczęściej stosowanym, a także najbezpieczniejszym wypełniaczem niepermanentnym (nietrwałym). Stanowi fizjologiczny składnik naszego organizmu (skóra, strawy, gałki oczne).

Polisacharyd, który ma wyjątkowe zdolności wiązania wody, z tego powodu ma zastosowanie w produktach kosmetycznych jako jedna z najlepszych substancji nawilżających, przywracających prawidłowe napięcie skóry.

W medycynie estetycznej służy przede wszystkim do wypełniania zmarszczek i bruzd, poprawy owalu twarzy (wolumetria) powiększanie ust, rewitalizacji (odmładzanie) skóry.

Partnerzy

Partnerzy