Mężczyźni

Skóra mężczyzn w porównaniu ze skórą kobiet jest grubsza, zawiera więcej kolagenu i elastyny, co powoduje, że dłużej jest jędrna i elastyczna, a pierwsze oznaki starzenia pojawiają się później – zwykle po 40 roku życia. Jednak, gdy już pojawią się pierwsze zmarszczki, to są zazwyczaj bardziej widoczne i głębsze niż u Pań.

Męska skóra jest dużo lepiej nawilżona, związane to jest z wpływem testosteronu na gruczoły łojowe, które produkują dwa razy więcej łoju, dlatego częstym problemem jest skóra łojotokowa, świecąca się z rozszerzonymi porami, zaskórnikami i wypryskami. Niezbędna staje się odpowiednia pielęgnacja, mamy do dyspozycji wiele dobrych kosmetyków renomowanych firm, ale wymagają one cierpliwości i regularności stosowania, co nie zawsze jest możliwe.

Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która zyskuje coraz szersze rzesze zwolenników wśród Panów. Jest to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, mająca wiele do zaoferowania, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie stres, palenie papierosów, zanieczyszczenie środowiska powodują szybsze starzenie się skóry, a zdrowy, atrakcyjny wygląd może być gwarancją sukcesu.

Zastrzyki z botoksu, korygowanie zmarszczek kwasem hialuronowym, mezoterapia, peeling,odmładzanie falami radiowymi RF czy laseroterapia to tylko część zabiegów, które pozwolą uzyskać naturalny i zrelaksowany wygląd, który to z kolei jest integralną częścią naszego dobrego samopoczucia.

Dużym problemem Panów jest nadmierna potliwość, spowodowana faktem, że skóra męska zawiera więcej gruczołów potowych. Jest to szczególnie kłopotliwe dla tych, którzy prowadzą zawodowo aktywny tryb życia, odbywają wiele biznesowych spotkań. Dyskomfort w postaci nieestetycznych plam pod pachami czy spocone dłonie mogą być przyczyną stresu i odbierać pewność siebie, przeszkadzając w osiągnięciu sukcesu. Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową przynosi dobre rezultaty, które utrzymują się kilka miesięcy.

Okazuje się ze piękno i dbanie o siebie już jakiś czas temu przestały być jednoznacznie związane z płcią a wizerunek mężczyzny w salonie piękności staje się coraz bardziej akceptowalny społecznie. Nie bez znaczenia w tej kwestii są regularne doniesienia mediów o kolejnym znanym mężczyźnie który właśnie publicznie przyznał się do stosowania zabiegów upiększających – tych mniej lub bardziej inwazyjnych. Stosowanie zabiegów medycyny estetycznej przez aktorów jest w końcu pewną konsekwencją charakteru ich pracy i bycia pod ciągłym obstrzałem fotoreporterów.

W dużym stopniu dzięki temu coraz częściej mężczyźni również spoza show-biznesu śmielej i chętniej zgłaszają swoją potrzebę zmiany, podobania się i, co istotne, nie tylko sobie.

Spośród oferty zabiegów medycyny estetycznej najczęściej wybierane przez mężczyzn zabiegi to:

  • mezoterapia igłowa głowy
  • korekcja bruzd nosowo-wargowych
  • terapia frakcyjna (blizny)
  • pilingi medyczne (migdałowy, pirogronowy, salicylowy)
  • leczenie nadmiernej potliwości (pachy, ręce, stopy)
Partnerzy

Partnerzy