Podnoszenie owalu twarzy – kwas hialuronowy

Proces starzenia skóry to nie tylko powstawanie zmarszczek. Nasza skóra traci wówczas jędrność, co wpływa z kolei na owal naszej twarzy. Spadek produkcji kolagenu oraz elastyny znacznie wpływa na kontur twarzy.

Z biegiem lat możemy wyróżnić kilka zasadniczych zmian, które wpływają na kształt naszego oblicza. Około 30. roku życia opada skóra powiek górnych, zaś po przekroczeniu czterdziestki nasze kości policzkowe nie są już podkreślone tak ostro, zaś fałdy nosowo wargowe stają się bardziej widoczne. Pięćdziesięciolatki oraz pięćdziesięciolatkowie mogą zaobserwować u siebie dodatkowo zanik linii żuchwy, opadnięte policzki czy opadanie koniuszka nosa.

Istnieje wiele sposobów i metod leczenia, które pozwalają na podnoszenie owalu twarzy. Jedną z nich jest zastosowanie kwasu hialuronowego, czyli substancji będącej polisacharydem, występującym u wszystkich żywych organizmów – od tych najprostszych, aż do człowieka. Stanowi on więc podstawowy naturalny składnik macierzy międzykomórkowej skóry właściwej i zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie. Nie tylko znajduje on zastosowanie podczas wypełniania zmarszczek, ale służy też do modelowania twarzy, a może być również wykorzystany do poprawy całej sylwetki. Jako ciekawostkę można podać fakt, że jest on też składnikiem sztucznych łez oraz płynów do soczewek kontaktowych. Kwas hialuronowy jest też stosowany jako podstawowy składnik preparatów używanych do mezoterapii.

Dodaj komentarz

Partnerzy

Partnerzy