Jak zwalczyć cellulit?

Cellulit to jedna z najczęstszych przypadłości, z jakimi pacjentki zgłaszają się do lekarza medycyny estetycznej lub kosmetologa. Tzw. pomarańczowa skórka dotyka ponad 90% kobiet na całym świecie, bez względu na szerokość geograficzną. Współczesna medycyna estetyczna pozwala na skuteczną walkę z cellulitem, jednak warto pamiętać o tym, jakie czynniki wpływają na jego powstawanie.

 

Co sprzyja powstawaniu cellulitu?

Mimo że nie jest groźny dla zdrowia, to jest powodem kompleksów u wielu kobiet, ze względu na defekt estetyczny, który powoduje. Zwłaszcza w przypadku osób o jasnej karnacji, a także borykających się z problemem otyłości cellulit pozostaje widoczny.

Na powstawanie skórki pomarańczowej ma wpływ wiele czynników, takich jak choćby używki, brak ruchu, niedostateczne nawadnianie organizmu czy tabletki hormonalne, np. środki antykoncepcyjne. Należy więc przede wszystkim pamiętać o piciu wody, która pomaga wypłukiwać z organizmu toksyny sprzyjające powstawaniu cellulitu. Dobrym pomysłem będzie również zastąpienie kawy zieloną lub czerwoną herbatą.

Warto podkreślić, że odpowiednio zbilansowana dieta to podstawa w profilaktyce zapobiegania powstawaniu cellulitu, dlatego tak ważne jest to, co jemy. Unikajmy fast foodów i starajmy się odżywiać w sposób zbilansowany (czasem nieodzowna będzie pomoc dietetyka).

Istnieje wiele metod do walki z cellulitem, w tym mezoterapia, czyli punktowe wstrzykiwanie substancji leczniczych w zmienione chorobowo miejsca. Można również zastosować mezoterapię bezigłową.

Inne zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej to np. leczenie falami radiowymi czy karboksyterapia.

Dodaj komentarz

Partnerzy

Partnerzy